DOSTLARI ÖLÜMÜNÜN 5.YILINDA RONNIE JAMES DIO’YU ANDI

0 Posted by - 19 May 2015 - O OLDU BU OLDU

16 Mayıs 2010 tarihinde mide kanseri nedeniyle 67 yaşında hayata veda eden Ronnie James Dio, önceki gece Los Angeles’ta düzenlenen bir geceyle anıldı.

Müzik kariyeri boyunca yer aldığı Rainbow, Black Sabbath, Heaven & Hell ve DIO üyelerinin yanı sıra Lita Ford, Patrick Kennison, Lorraine Lewis, Sean McNabb, Scott Warren, Ann Boleyn ve Bjorn Englen gibi birçok ismin de katıldığı gecede Dio ile özdeşleşmiş parçalar seslendirildi.

Gerçek adıyla, Ronald James Padavona 1942 yılında New Hampshire’da doğdu. Müzik kariyerine 15 yaşında New York’da başladı. En parlak yıllarını Rainbow ve Black Sabbath gibi iki efsane grupla, daha sonra da devam ettiği solo kariyeriyle yaşadı.

Holy Diver, Temple of the King, We Rock, Rainbow in the Dark ve Dream Evil gibi birçok unutulmaz şarkıya imza atan Dio, 2003 yılında İstanbul’da da bir konser vermişti.

Ağustos 2009’da son canlı performansını grubu Heaven & Hell ile New Jersey’de sergileyen Ronnie James Dio’ya iki ay sonra kanser teşhisi kondu ve bir yıl sonra hayatını kaybetti.

No comments

Leave a reply