DÜNYA NİMETİ SPOTIFY ARTIK TÜRKİYE’DE!

0 Posted by - 24 September 2013 - O OLDU BU OLDU

Dünyanın en popüler müzik stream platformlarından biri olan Spotify artık Türkiye’de de hizmet veriyor. 20 milyon şarkı ile dünyanın en kapsamlı müzik platformlarından biri olan Spotify, sadece müzik stream’i üzerine kurulu değil; aynı zamanda sosyal bir mecra.

Kullancılara takip imkanı sunan, takip ettiğiniz insanların listelerini görebilediğiniz, size öneriler sunan bir çalışma mekanizması var. 8 milyon üyeye sahip, 30 ülkede yayın yapan sitenin üyeleri arasında Miley Cyrus’tan Barrack Obama’ya birçok isim yer alıyor. TÜrkiye’den Aylin Aslım, hayko Cepkin gibi isimler şimdiden kendilerine hesap açmış olanlar.

Spotify’ın 300 binden fazla plak şirketiyle anlaşması var. Bunun yanında herhangi bir plak şirketine üye olmayan grup ve müzisyenlerin de şahsi başvurular ile spotify’a dahil olması mümkün.

Üç tip üyelik profiline sahip olan Spotify saat başı üç dakika reklam dinlemeyi problem etmezseniz tamamen ücretsiz hizmet sağlıyor. Eğer reklam dinlemek istemiyorsanız aylık 4.99’luk bir ücret ödemeniz yeterli. Aylık 9.99’luk ücretiyle premium üyelik ise sevdiğiniz şarkıları indirip çevrimdışı dinleme imkanı da sağlıyor.

O zaman haydi buyrun Spotify‘a…

1 Comment

  • Güneş 24 September 2013 - 20:21 Reply

    Merhaba, yazınıza küçük bir ekleme yapmak gerekirse: Spotify`ın sağladığı ücretsiz hizmet, yani Spotify Free, sadece üyeliğin ilk 6 ayı için geçerli olmakta. Üyeliğin altıncı ayından sonra, Spotify Free kullanıcılarının ücretsiz olarak dinleyebileceği müzik, aylık 10, haftalık 2.5 saat ile sınırlı. Dolayısıyla bu süre dolduktan sonra Unlimited veya Premium hesap edinme gereksinimi doğuyor. Bence her haliyle alkışı hak eden bir uygulama, sizin de dediğiniz gibi nimet…

  • Leave a reply