Düzenleme dedİğİn böyle olur!

1 Posted by - 25 June 2013 - KONSER, O OLDU BU OLDU

One Love Festival iptal oldu, gençlik kurtuldu. Yeni yasayla alkollü içki üreten markaların sponsorluk hadisesi bitti. Şimdi artık kimse içki içmeyecek, kimse ölmeyecek, trafikte bundan sonra kaza olmayacak, aşırı hızdan, sollama hatasından can kaybı olmayacak, virajı alamayan kamyon pikniğe giden aileyi ezip ortadan kaldırmayacak. Kimse içip içip karısını, bacısını, çocuğunu dövmeyecek.
Pozitif’ten geçen gün gelen haberlerle rahat bir nefes aldık. Şöyle deniyor: “11 Haziran 2013 günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyu tarafından da yakından takip edilen yasayla, artık alkollü içecek markalarının her ne surette olursa olsun hiçbir etkinliğe ürünlerinin marka, amblem ya da işaretlerini kullanarak destek verememeleri nedeniyle, Efes Pilsen olarak bu yıl 20 – 21 – 22 Haziran tarihlerinde 12’ncisini hayata geçirmeyi planladığımız ve bugün ülkemizin uluslararası boyut kazanmış sayılı festivallerinden biri olan Efes Pilsen One Love Festival’i gerçekleştiremiyoruz.”
Şimdi gençlik rahat uyuyabilir. Alkol düzenlemesi işte tam da böyle olmalı. Sosyal yaşamı kökünden kurutmalı.

1 Comment

  • Batuhan 25 June 2013 - 12:24 Reply

    bu düzenleme geldiğinden beridir çok rahatım (!) sokaklarda,evlerde herkes ayran içiyor. One Love Festival’e artık Sütaş sponsor olsun Ayran On Love Fest (!)

  • Leave a reply