Eagles Of Death Metal o geceyi anlatıyor…

0 Posted by - 14 January 2017 - O OLDU BU OLDU

Tarih 13 Kasım 2015. Paris’teki Bataclan konser salonunda gerçekleşen Eagles Of Death Metal konserine katılan yaklaşık 1500 kişi uzun yıllar unutulmayacak bir terör saldırısına şahit oldu.

Olayı sahnede canlı olarak yaşayan grup üyeleri ve özellikle de ekibin lideri Jesse Hughes ilk günden beri yaşananları kendi bakış açılarıyla anlatmaya çalıştı ve iddiaları zaman zaman konser salonunun işletmecilerini ve Fransız halkını çileden çıkartmayı başardı.

Raporların ve şahit ifadelerinin aksine olanlardan konser salonunun yöneticilerini ve Müslüman personeli sorumlu tutan Hughes daha sonra özür dilemek zorunda kalsa da, aynı iddiaları tekrarlamaktan asla vazgeçmedi.

Geçtiğimiz sonbaharda duyurulan ve 13 Şubat’ta HBO’da gösterme girecek belgesel Eagles of Death Metal: Nos Amis de bu bakış açısını ekranlara taşıyacak. Bono ve Josh Homme gibi isimlerinde katkı sunduğu Colin Hanks imzalı yapımın ilk fragmanı dün geceden bu yana izlenebiliyor. Çarpıcı sahneler de içeren bir dakikalık fragman aşağıda.

No comments

Leave a reply