Eagles of Death Metal’ın Bataclan’da yaşadıkları belgesel oluyor

0 Posted by - 07 November 2016 - O OLDU BU OLDU

Üzerinden tam bir yıl geçmesine rağmen anısı hala taze olan Bataclan saldırısı sırasında yaşananlar bir dokümanter olarak filme çekilecek.

13 Kasım 2015 gecesi Eagles of Death Metal konseri için Bataclan konser salonunu dolduran 1.500 kişinin yaşadıklarını dakika dakika açığa kavuşturacak olan yapım, olayları grubun anlatımıyla ele alacak ve en önemlisi de, ekibin lider ismi Jessie Hughes tarafında dile getirilen -içeriden yardım- meselesini yeniden gündeme taşıyacak.

Amerikalı aktör ve sinemacı Colin Hanks’in yönetmenliğini üstlendiği “Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)” adlı yapımın Şubat ayında HBO kanalında gösterime sunulması planlanıyor.

bataclan-29

Konser salonuna yapılan saldırı sırasında 89 seyirci hayatını kaybetmiş ve yüzlercesi de yaralı olarak kaçmayı başarmıştı. Olayın gerçekleşmesinden günler sonra açıklama yapan Jessie Hughes, İkisi bomba düzenekleriyle havaya uçan ve biri de polis tarafından öldürülen teröristlerin konser salonunda görevli personelle işbirliği içinde olduğunu iddia etmiş, fakat gelen tepkilerden sonra özür dilemek zorunda kalmıştı.

*** MEHMET TEZ’İN JESSE HUGHES VE BATACLAN AÇIKLAMALARI HAKKINDA YAZDIKLARINI HATIRLAMAK İSTEYENLER İÇİN LİNK BURADA ***

No comments

Leave a reply