Ed Sheeran’ın başı “Thinking Out Loud” ile dertte

1 Posted by - 10 August 2016 - O OLDU BU OLDU

Son yıllarda sıkça rastlanan -şarkı benzerliği- davalarına bir yenisi daha eklendi ve Ed Sheeran’ın Grammy ödüllü şarkısı “Thinking Out Loud” mahkemeye taşındı.

Marvin Gaye’in 1973 tarihli liste başı parçası Let’s Get It On‘un yazarı olan ve 2003 yılında hayatını kaybeden Ed Townsend’ın mirasçıları ABD mahkemelerine başvurdu ve şarkının melodik ve ritmik olarak çalıntı olduğunu iddia etti. Ayrıca mahkemeye sunulan belgede Sheeran’ın bateri için yazılan bölümü belirgin bir biçimde kopyaladığı da vurgulandı.

Ed Sheeran cephesinden ise, ısrarlı sorulara rağmen henüz bir açıklama yok.

Geçen yıl ise 20 milyon dolarlık benzer başka bir davaya daha maruz kalan Ed Sheeran’ın, başarılı albümü X’de yer alan “Photograph”ı yazarken, 2012 yılında The X Factor yarışmasını kazanan Matt Cardle’ın “Amazing”inden esinlendiği iddiası ortaya atılmıştı.

Telif davaları konusunda yakın geçmişte farklı tecrübeleri olan ve geçen yıl Robin Thicke ve Pharrell’a açtıkları 7,4 milyon dolarlık “Blurred Lines” davasını kazanan Gaye ailesi ise söz konusu davaya müdahil olmadıklarını bir açıklamayla duyurdu.

İki şarkı da aşağıda. Dinleyin ve kararı siz verin.

No comments

Leave a reply