Eddie Vedder eski dostu Chris Cornell için söyledi

1 Posted by - 30 May 2017 - O OLDU BU OLDU

17 Mayıs gecesi hayatı son bulan Amerikalı müzik adamı geçtiğimiz Cuma günü toprağa verildi ve Los Angeles’ta basına kapalı olarak gerçekleşen cenaze törenine ailesinin yanı sıra müzik ve sinema camiasından birçok dostu katıldı.

İki haftadır konserlerinde Soundgarden, Audioslave ve Temple Of The Dog’dan şarkılar cover’layan ya da sahnede adını anan müzisyenlerden biri de, Cornell’in yakın dostu ve Pearl Jam’in lider ismi Eddie Vedder’dı.

Ölüm olayından bu yana konuşmaktan kaçınan Vedder, solo turnesinin başlangıç noktası olan Amsterdam’da sahneye çıktı ve Cornell için söylemeye başladı. Pearl Jam’den Long Road ile başlayan performans Neil Young’dan Needle And The Damage Done, John Lennon’dan Imagine ve Fugazi’den I’m So Tired ile devam etti. O geceye ait yaklaşık dokuz dakikalık video aşağıda.

Yakın dost olmalarına rağmen Los Angeles’taki anma ve cenaze törenine katılmayıp, Cumartesi gecesi Amsterdam’da solo turnesine başlayan Eddie Vedder, Chris Cornell’in yakınları tarafından eleştirilmiş ve özellikle Cornell’in kayınvalidesi Toni Karayiannis Twitter üzerinden isim vermeden Vedder’ı yanlarında olmamakla suçlamıştı.

No comments

Leave a reply