ELİMDEKİ KASETLER!

0 Posted by - 19 December 2013 - O OLDU BU OLDU

* Bir adet orijinal Amerikan Violent Femmes “Why Do Bird Sing” albümü. İstanbul’da gruba imzalattım, “Nereden buldun bunu?” dediler. 1991 yılında bir nedenden The Cure’un “Disintegration” albümüyle “Dinler getiririm ben sana” metoduyla karşılıklı takas edildi ve bilinçli olarak geri verilmedi.
* Bir adet TDK Metal Bias Thin Lizzy “Live and Dangerous” albümü. Çekme… Ne para vermiştim metal TDK’ya… O zamanlar bir abi gibi olan müzik gurularımdan kabul ettiğim Başar Arıoğlu çekmişti. Güzel kasettir.
* Bir adet Maxell kromdiyoksit 60’lık. Exodus, Venom, Overkill karışık. Kardeşim ve ortağının lise yıllarında kaset çekerek zengin olma hayalerinden geriye kalan eşsiz bir parça. Kapsız.
(Madem kaset savaşları başlıyor. Biz de kasetlerimizi ve hikayelerini anlatalım. Sizde de vardır eminim. Yollayın yayımlayalım ikişer cümlelik kaset hikayelerinizi.)

4 Comments

 • shiftycan 19 December 2013 - 12:51 Reply

  Lise yıllarımdayken Rock Republic metal festivaline gitmiştim ve orada In Flames grubunun imza gününe katılmıştım. Herkes cd, bilet vs. imzalatırken ben alıp dinlemekten eskittiğim Clayman kasetimi imzalatmıştım. Çok şaşırmışlardı ve bütün grup elemanları elden ele dolaştırmışlardı. Niye şaşırdıklarını anlamamıştım. 2005 yılıydı galiba. Türkiye’de kasetten cd’ye doğru geçişin ilk yılları. Kaset ile ilgili soru da sormuşlardı ama o yıllarda ingilizce konuşamadığım için birşey diyememiştim 🙂 Yine de kasetin ayrıcalıklı görünmesi hoşuma gitmişti.

 • akın 20 December 2013 - 01:33 Reply

  Okuldan eve geldiğim bir gün; baktım annem odamı temizliyor, 4 yaşındaki kardeşim de ona yardım ediyor! Annem küçük bir leğenin içindeki suya bezi batırırken kardeşim de Radiohead’in The Bends kasetini batırıyordu…

  • Mehmet Tez 20 December 2013 - 13:13 Reply

   Hahaha. E devamı?

 • akın 21 December 2013 - 03:55 Reply

  Devamında alayına isyan tabii:) Aslında ilk farkettiğim anda sakindim zira kendi kasetini batırıyor suya sandım(Tarkan dinlemeyi sevdiği için ona da bir Tarkan kaseti almıştım). Hay salak sıçtı kasetin içine diye içimden geçirirken acı gerçekle karşılaştım. Ve o an kendimden geçerekten kardeşime ”nabıyooooon”, anneme ”ya anneeeee görmüyon mu bunuuuoo” diye… Ama noktayı tabii ki annem koydu: ”…zaten size temizlik yapanda kabahat!”
  Neyse ben kasetimi alıp balkona çıktım, birkaç saatlik operasyonun ardından hastayı hafif hasarlı da olsa kurtarmayı başardım. Sonra yerini cd’ye bıraktı. Şimdilerde arşiv hayatına plak olarak devam etmekte.

 • Leave a reply