EMINEM’İN ŞARKI SÖZLERİNİ PAYLAŞTI VE TUTUKLANDI

0 Posted by - 05 September 2015 - O OLDU BU OLDU

ABD’nin California eyaletindeki Fresno şehrinde yaşayan 15 yaşındaki bir çocuk, sosyal medyada paylaştığı şarkı sözleri nedeniyle tutuklandı.

The Fresno Bee adlı yerel gazetenin haberine göre Salı günü San Joaquin Memorial lisesine baskın düzenleyen polis, eş zamanlı olarak hem okulda hem de çocuğun evinde arama yaptı. Arama sonucunda evde farklı çapta silahlar, cephane ve bir de çelik yelek ele geçirildi.

Tutuklamaya konu olan şarkının sözlerini Instagram’dan paylaşan 15 yaşındaki zanlı, okulda cinayet işleyeceği süphesi ile mahkemeye sevk edildi. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan polis şefi Jerry Dyer, okulda cinayet işleneceğine dair ele geçirdikleri en ufak şüpheyi bile değerlendirdiklerini, ayrıca söz konusu çocuğun önceki okul cinayetlerindeki katil profillerine uyan (yalnız ve sosyal olarak uyumsuz) nitelikler taşıdığını söyledi.

Eminem’in 2000 yılında yaptığı “I’m Back” adlı parça silahlanıp çocukları öldürmekten bahsediyordu ve yayınlandığı zaman da ABD’de büyük tartışmalara yol açmıştı.

İşte o sözler:

“I take seven kids from Columbine, stand ’em all in a line, add an AK-47, a revolver, a nine, a MAC-11 and it oughtta solve the problem of mine. And that’s a whole school of bullies shot up all at one time. I’m just like Shady and just as crazy as the world was over this whole Y2K thing”.

No comments

Leave a reply