Eric Clapton: “Hastalığım gitar çalmamı engelliyor”

0 Posted by - 12 June 2016 - O OLDU BU OLDU

71 yaşına giren ve geçen ay 23’üncü solo albümü olan “I Still Do”yu piyasaya süren Eric Clapton, hastalığının ilerlediğini ve gitar çalmasını her geçen gün daha da imkansız hale geldiğini söyledi.

Classic Rock dergisine konuşan tecrübeli müzisyen, sinir sisteminde kalıcı hasar bırakarak ilerleyen periferik nöropati hastalığı nedeniyle gitar çalmakta zorlandığını, ellerinde yaşadığı hissizleşme nedeniyle gitar çalma yeteneğini her gün daha çok kaybettiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

“Bir yıldır yaşadığım acılı ve ağrılı bir dönem var. Her geçen gün belirtiler daha da artıyor ve en son periferik nöropati olarak tanımlanan hastalık nedeniyle bacaklarıma sürekli elektrik şoku veriliyormuş gibi hissediyorum.”

Uzun süre alkol tedavisi gören Clapton, 1991 yılında 4 yaşındaki oğlu Conor’ın 53’üncü kattaki evlerinin yatak odası penceresinden düşerek hayatını kaybetmesi sonucu büyük bir çöküntü yaşamış, daha sonra da bu olaydan esinlenerek “Tears in Heaven” adlı parçasını bestelemişti.

2013 yılında da rahatsızlığı nedeniyle birçok konserini iptal eden Clapton’ın şu an için açıklanan hiç bir turne programı bulunmuyor.

Son albümden “Can’t Let You Do It”:

No comments

Leave a reply