ESKİ IPOD’UNUZA İYİ BAKIN: ONLAR ARTIK DAHA DEĞERLİ

0 Posted by - 11 December 2014 - O OLDU BU OLDU

Eylül ayında Apple’ın iPod Klasik üretimini tamamen durdurduğunu açıklamasından sonra emektar modele talep çığ gibi büyüdü.

Amazon ve eBay gibi alışveriş sitelerinde 2 ay önceye göre fiyatı neredeyse 2-3 kat artan iPod’lar şu an müzikseverlerin en çok talep ettiği ürünler arasında. The Guardian‘da çıkan habere göre, 160GB hafızalı bir iPod Klasik şu an 1000 Dolar’a kadar alıcı bulabiliyor.

apple_ipod_classic_160gb

Ön yüzünde klasik dört yönlü dairesel paneli olan model, tamamen dokunmatik ekranlı iPod Touch’lara ısınamayanlar için vazgeçilmez bir ürün. Bundan iki yıl kadar önce okuyucularına iPod Klasik almalarını öneren Stuff dergisi editörü Will Dunn‘a göre insanların hafızayı katlamak gibi bir dertleri yok çünkü 160 GB’ı şarkıyla doldurmak mümkün değil. Dunn ayrıca iCloud gibi ücretsiz veri depolanan alanların da daha fazla hafıza ihtiyacını ortadan kaldırdığı görüşünde.

Şu an için Apple’ın klasik modeli tekrar üretebileceği hakkında bir umut yok ama piyasa uzmanlarına göre bu kadar talep gören bir ürünün benzerini üretecek bir firma mutlaka çıkacaktır.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>İşte iPod’un tarihçesi>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

No comments

Leave a reply