Eurovision 2018 finalistleri belli oldu: İşte bu yılın favorileri!

1 Posted by - 11 May 2018 - O OLDU BU OLDU

Avrupa Yayın Birliği EBU’nun düzenlediği müzik yarışması bu yıl 63. defa tüm kıtaya ve hatta okyanus ötesindeki meraklılara eğlenceli bir gece sunmaya hazırlanıyor. İşte katılımcılar ve 2018’in favorileri.

2012’de son defa Can Bonomo ile katıldığımız ve o tarihten bu yana uzaktan izlediğimiz dev organizasyon bu yıl Portekiz’in başkenti Lizbon’da 26 ülkenin temsilcilerini ağırlayacak.

8 ve 10 Mayıs tarihlerindeki yarı final elemelerinde (yukarıda) Rusya, İsviçre, Azerbaycan, Belçika ve Yunanistan gibi ülkelerin elenmesiyle sürprizlere sahne olan etkinliğin finali yarın (12 Mayıs) dünyanın birçok ülkesinde canlı olarak ekranlara geliyor. Kıbrıs Rum Kesimi ve İsrail’in favori gösterildiği yarışmada göze batan diğer bazı şarkılar ise şöyle:

Kıbrıs Rum Kesimi (Eleni Foureira – Fuego)

İsrail (Netta – Toy)

İrlanda (Ryan O’Shaughnessy – Together)

Fransa (Madame Monsieur – Mercy)

Norveç (Alexander Rybak – That’s How You Write A Song )

Yarın ekran başında takip edecekler için finalde yarışacak 26 ülkenin listesi ve sahne sıralaması ise aşağıda:

01. Ukrayna “Under the Ladder” – Mélovin

02. İspanya “Tu Canción” – Amaia & Alfred

03. Slovenya “Hvala, ne!” – Lea Sirk

04. Litvanya” When We’re Old” – Ieva Zasimauskaitė

05. Avusturya “Nobody But You” – Cesár Sampson

06. Estonya “La Forza” – Elina Nechayeva

07. Norveç “That’s How You Write a Song” – Alexander Rybak

08. Portekiz “O Jardim” – Cláudia Pascoal

09. Birleşik Krallık “Storm” – SuRie

10. Sırbıstan “Nova Deca” – Sanja Ilić & Balkanika

11. Almanya “You Let Me Walk Alone” – Michael Schulte

12. Arnavutluk “Mall” – Eugent Bushpepa

13. Fransa “Mercy” – Madame Monsieur

14. Çek Cumhuriyeti “Lie To Me” – Mikolas Josef

15. Danimarka “Higher Ground” – Rasmussen

16. *Avustralya “We Got Love” – Jessica Mauboy

17. Finlandiya “Monsters” – Saara Aalto

18. Bulgaristan “Bones” – Equinox

19. Moldova “My Lucky Day” – DoReDos

20. İsveç “Dance You Off” – Benjamin Ingrosso

21. Macaristan “Viszlát Nyár” – AWS

22. İsrail “Toy” – Netta Barzilai

23. Hollanda “Outlaw In ‘Em” – Waylon

24. İrlanda “Together” – Ryan O’Shaughnessy

25. Kıbrıs Rum Kesimi “Fuego” – Eleni Foureira

26. İtalya “Non Mi Avete Fatto Niente Ermal” – Meta & Fabrizio Moro

* EBU ile özel bir anlaşma yapan Avustralya 2015 yılından bu yana yarışmaya katılma hakkına sahip.

No comments

Leave a reply