Facebook yeni ürün tanıtımını erteledi, kullanıcılar kayda alınmaktan korkuyor

0 Posted by - 28 March 2018 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Kullanıcı verilerini ticari ve siyasi kurumlara aktardığı ortaya çıkan Facebook’un yeni projeleri, yaşanan güven bunalımı nedeniyle rafa kalkabilir.

İnternetteki en eski ve en bilinen sosyal platform olan Facebook’un insanları daha aktif olarak bir araya getirmek için piyasaya sürmeye hazırlandığı hoparlör + kamera içerikli cihaz, Mayıs ayındaki geniş kapsamlı Facebook Devepolers buluşmasının gündeminden çıkartıldı. Bloomberg kaynaklı habere göre şirket içerisinden konuşan fakat ismi açıklanmayan yetkili, son yaşanan veri skandalının hem mevcut hem de potansiyel kullanıcıları tedirgin ettiğini ve yeni ürünle ilgili “Cihaz konuşma ve görüntülerimizi kaydedecek” şeklinde bir paranoya oluştuğunu ifade etti.

Facebook kullanıcılarının birbiriyle daha kolay ve görüntülü iletişim kurmasını sağlayacak video-chat özellikli hoparlörün sonbahar aylarından önce piyasada olması beklenmiyordu fakat ilk tanıtımının Mayıs ayındaki toplantıda yapılacağı daha önceden duyurulmuştu. Ertelemenin kısa vadede bir iptale yol açıp açmayacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

No comments

Leave a reply