FLYING LOTUS’UN 10 KAPLAN GÜCÜNDEKİ YENİ ŞARKISINI HALA DİNLEMEDİNİZ Mİ?

0 Posted by - 06 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Şarkıyı düne kadar biz de dinlememiştik aslında. Duyduktan sonra ise onsuz geçen her saniyemize lanet ettik. Bundan üç gün önce, geçtiğimiz çarşamba servis edilen Kendrick Lamar destekli şarkı “Never Catch Me” Flying Lotus’un çok yakında yayınlanacak olan yeni albümü “You’re Dead”den. 7 Ekim’de Warp etiketiyle yayınlanacak albüm Snoop Dogg, Herbie Hancock gibi isimlerin desteğini almış.

Steven Ellison’ın Flying Lotus adıyla enstrümental hip-hop adına son yılların en iyi üretimlerini verdiğine ve bunun gelip geçici bir başarı olmadığına artık eminiz. Ellison’ın hip-hop beat’leri üzerine, elektronika sınırları çevresinde ince ince işlediği prodüksüyonları her zaman yeni deneyimlere açık. Bu kez groovy yanı ağır basan, oldukça jazzy bir havayla başlayan, psychedelic funk/jazz durumlara uzayan ve avantgarde’lığı elden bırakmayan bir şarkı çıkmış kesesinden.

Şarkının psychedelic funk/jazz esansı Herbie Hancock’ın ‘kırık’ günlerini andırmıyor değil. Albüme iki şarkıda destek veren Hancock’ın yer aldığı parçalardan biri “Moment of Hesitation” geçtiğimiz Ağustos ayında prömiyerini BBC6’te yapmıştı.

1 Comment

  • FLYING LOTUS’DAN BİR YENİ ŞARKI DAHA | hafifmuzik 19 September 2014 - 08:23 Reply

    […] Lotus’un 6 Ekim’de çıkacak olan “You’re Dead!” albümünden şarkılar birer birer dinleyicilerle buluşuyor. Albümün sıra dışı görsellerine uygun bir tarzı olan […]

  • Leave a reply