Foo Fighters’ın konser sigortasıyla başı dertte

0 Posted by - 16 June 2016 - O OLDU BU OLDU

Dünya turnesine çıkan büyük grupların, iptal olan konserlerden dolayı zarara uğramamak için tüm turne programını sigortalattırdığını biliyor muydunuz?

Geçen yıl “Sonic Highway Dünya Turnesi” kapsamında gittiği İsveç’te konser sırasında bacağın kıran Dave Grohl’un rahatsızlığı nedeniyle, içlerinde Wembley ve Glastonbury’nin de olduğu toplam yedi konseri iptal etmek zorunda kalan Foo Fighters, sigorta şirketinden eksik para alınca mahkemeye başvurdu.

328 yıllık br geçmişi olan Londra merkezli sigorta ve finans kurumu Lloyd’s’u ve gruba sigortayı satan broker firma Robertson Taylor’ı zararının karşılanmadığı ve aldatıldığı iddiasıyla mahkemeye veren Foo Fighters, milyonlarca dolarlık kaybının tazmin edilmesini istiyor.

Sigorta şirketi ve grup arasındaki asıl sorun ise, Foo Fighters’ın iptal edilen yedi konserden sonra, Dave Grohl’un özel bir sandalyeyle sahneye çıkması sayesinde 53 gösteri daha yapması, fakat bu gösterilerden üç tanesinin, İngiliz hayranlardan özür dilemek amaçlı organize edilen küçük sahne performansları olması.

Sigorta şirketi, iptal edilen üç Britanya konserinin bu gösterilerle tazmin edildiğini ve poliçedeki konserler için para ödemeyeceğini açıkladı. Foo Fighters ise, Britanya’da iptal edilen Wembley ve Glastonbury gibi dev konserlerin gelirleriyle bu üç küçük etkinliğin mali anlamda kıyaslanamayacağını iddia ederek sigorta şirketini, kendisini bu karışıklık için önceden uyarmadığı ve gerekli danışmanlık hizmetini vermediği için de aracı kurum olan Robertson Taylor’ı dava etme kararı aldı.

Billboard‘da çıkan habere göre ne Lloyds, ne de Robertson Taylor henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Mahkeme takviminin önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

No comments

Leave a reply