Fransız takımından MIA’ya ihtar:” O klip yayından kalkacak!”

0 Posted by - 12 January 2016 - O OLDU BU OLDU

Geçtiğimiz Kasım ayının sonunda, mültecileri konu alan Borders adlı şarkısı için çok çarpıcı bir video çeken ve kendisi de mülteci bir aileden gelen Britanyalı şarkıcı MIA’nın, çekimler sırasında üzerine giydiği Paris Saint Germain forması nedeniyle başı dertte.

Hem MIA’ya hem de Universal Music’e bir mektup gönderen futbol kulübü, kendileriyle hiç alakası olmayan bir olayda neden formalarının kullanıldığını anlayamadıklarını söylüyor ve takımın sponsorlarından olan Emirates Hava Yolları’na ait reklamın neden manipüle edildiğini soruyor.

Konuyu önceki gün bir Twitter mesajıyla hayranlarına duyuran MIA, hukuki anlaşmazlığın sürdüğünü ve videonun yayından kaldırılmak istendiğini ifade etti.

Klipte MIA’nın üzerindeki formanın orjinalinde yer alan “Fly Emirates” (Emirates ile uçun) yazısı, “Fly Pirates” (Korsanlarla uçun) olarak değiştirilmişti.

*13 Ocak Edit: Kavga kızışıyor. MIA Twitter’dan bombalamaya devam etti ve PSG’nin arkasında Katar ve Suudi sermeyesi olduğunu ifade etti. İşte yeni Tweetler:

No comments

Leave a reply