Freddie Mercury filmi için kadro bu defa tamam

3 Posted by - 15 July 2017 - O OLDU BU OLDU

Neredeyse 10 yıldır çekimi yılan hikayesine dönen biyografik film için bu defa iş gerçekten son aşamaya geldi ve filmin ana kadrosu artık belli.

Bugün Queen’in resmi web sitesinden de doğrulanan habere göre daha önce X-Men serisi, Star Trek ve Valkyrie gibi filmlerden hatırladığımız Bryan Singer’ın yöneteceği “Bohemian Rhapsody” adlı yapımda Freddie Mercury’yi, ismini Tv dizisi Mr Robot ile duyuran Rami Malek (aşağıda) canlandıracak.

rami malek

Gelecek hafta ilk çalışmalarına başlayacak prodüksiyon ekibinin Eylül gibi Londra’da çekimlere başlaması bekleniyor. Fimin vizyona giriş tarihi ile ilgili ise henüz yapılan resmi bir açıklama yok.

5 Eylül 1946’da Zanzibar’da Hint asıllı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Faruk Bulsara, yani daha sonra tüm dünyanın onu tanıyacağı adıyla Freddie Mercury, 1970 yılında Roger Taylor ve Brian May ile birlikte Queen’i kurmuş, kariyeri boyunca hem grupla, hem de solo olarak onlarca unutulmaz parçaya imza atmıştı.

24 Kasım 1991 günü, yakalandığı AIDS hastalığı nedeniyle hayata veda eden Mercury, filme adını veren Bohemian Rhapsody’yi ise 1975 yılında ilk defa seyirci ile buluşturdu.

Hatırlamak isteyenler için:

No comments

Leave a reply