FREDDIE MERCURY VE MICHAEL JACKSON’LI QUEEN ALBÜMÜ GELİYOR

0 Posted by - 03 August 2014 - O OLDU BU OLDU

2014 Yılındayız ve içinde Freddie Mercury & Michael Jackson düeti olan bir Queen albümü geliyor desek çok mu bilim kurgu olur? Hayır, aslında gayet gerçekçi olur.

Madonna ve Blur ile yaptığı işlerden tanıdığımız İngiliz prodüktör William Orbit, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan bir açıklama yaptı ve Queen’in yeni albümü üzerinde çalıştığını doğruladı. Geçtiğimiz Mayıs ayında da grubun gitaristi Brian May, ismi muhtemelen “Queen Forever” olacak yeni bir albüm için hazırlık yaptıklarını ve Noel’den önce çıkması planlanan bu albümde Freddie Mercury’nin 80’li yıllarda kaydedilmiş kayıtlarının da yer alacağını söylemişti.
tivit
William Orbit’in geçen yıl yaptığı bir açıklamaya göre de, çıkacak olan yeni albümde sadece Freddie Mercury sürprizi yok; Michael Jackson’da var. Freddie Mercury ve Michael Jackson’un 80’li yıllarda 3 şarkıda düet yaptıkları biliniyor ama bu şarkılar hiç bir zaman bir albümde yayınlanmadı. Şarkılardan ikisi (Victory ve State Of Shock) The Jacksons’ın 1984 tarihli “Victory” albümünde kullanıldı ama Mercury/Jackson düeti yoktu. Hatta albümde “State Of Shock” parçasını Mercury’nin yerine Mick Jagger söylemişti. Şarkılardan üçüncüsü olan “There Must Be More To Life Than This” ise Freddie Mercury’nin 1985 tarihli solo albümü “Mr.Bad Guy” da yer aldı.

Şu an için bu üç şarkıdan hangisinin yeni albümde kullanılacağı bilinmiyor ama sürprizin yakında ortaya çıkacağı kesin. O zamana kadar biz de şu eski kayıtla idare edelim.

1 Comment

  • YENİ // FREDDIE MERCURY FT. MICHAEL JACKSON: “THERE MUST BE MORE TO LIFE THAN THIS” | hafifmuzik 20 September 2014 - 08:28 Reply

    […] geri sayıma başladı. Ağustos ayının başında ilk defa, albümün prodüktörlüğünü yapan William Orbit tarafından Twitter’dan doğrulanan haberin ardından hem Queen hem de Michael Jackson hayranları bekleyişe […]

  • Leave a reply