Fyre Festival belgeseli Netflix gösterimi için hazır, yeni fragman yayında…

0 Posted by - 14 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Tüm zamanların en büyük festival dolandırıcılığı olarak anılan organizasyon ilk defa bir belgesele konu oldu. İlk gösterim bu Cuma Netflix’te.

Chris Smith imzalı “FYRE” adlı belgeselde festivalin arkasındaki isim olan ve tutuklu yargılanması hala devam eden Billy McFarland ile, organizasyonun hazırlık safhasında yaşananlara odaklanılıyor. Festivalin bir diğer ortağı rapçi Ja Rule’un rolüne de değinen yapım 18 Ocak’ta Netflix üzerinden izlemeye açılacak. İşte fragman:

2017’de tutuklanarak cezaevine konan Amerikalı girişimci Billy McFarland* tarafında organize edilen ve Major Lazer, Blink-182, Disclosure ve Migos gibi isimlerin sahne alacağı duyurulan Fyre Festival, tanıtım süresi boyunca villalar, lüks yatlar ve ünlü mankenlerle reklamlar yapmış fakat gösteri tarihine birkaç gün kala elde sadece sahile yayılmış bir grup afet çadırı ile kokuşmuş sandviç olduğu ortaya çıkmıştı.

– Billy McFarland ve Ja Rule –

Büyük çaplı bir sosyal medya ve tanıtım dolandırıcılığı olarak da anılan Fyre Festival vakasında, Billy McFarland’ın bilet satışlarından ve yatırımcılardan 190 milyon dolar gelir elde ettiği iddia ediliyor.

*McFarland’ın hem yatırımcıların hem de bilet paralarını kaptıran seyircilerin müdahil olduğu davalarda yargılanma süreci hala devam ediyor. Dolandırılan her bir yatırımcı için federal hapishanede 20 yıl hapis cezası söz konusu.

****** MEHMET TEZ’İN KALEMİNDEN: EN BÜYÜK FESTİVAL FİYASKOSU ******

No comments

Leave a reply