Gene Simmons: “Bu işareti ben buldum, patentini alacağım”

1 Posted by - 15 June 2017 - O OLDU BU OLDU

Kırk yıldan fazladır neredeyse tüm rock ve metal konserlerinde simge hale gelen “Devil Horns” (Şeytan Boynuzları) hareketi çok yakında anonim olmaktan çıkacak ve sadece yeni sahibine hizmet edecek.

Kiss’in lider ismi 67 yaşındaki Gene Simmons, Amerikan patent ofisine geçen Cuma sessiz sedasız bir başvuru yaptı ve söz konusu işaretin kendi icadı olduğunun tescillenmesini istedi.

gene-simmons-devils-horn Haberi ilk olarak duyuran Hollywood Reporter‘a göre Simmons, Şeytan Boynuzları olarak anılan rock’çı işaretini ilk defa kendisinin 14 Kasım 1974’te bir turne konseri sırasında yaptığını ve o tarihten sonra tüm sektörde kullanılmaya başlandığını iddia ediyor. Merak edenler için başvurunun orjinal hali burada.

Tartışmalara konu olması beklenen başvuruyla ilgili en önemli karşıt delil ise The Beatles’ın 1969 tarihli albümü Yellow Submarine’in kapağında aynı işareti yapan John Lennon. Çalışmanın 1982’de yapılan bir diğer basımında ise, Amerikan işaret dilinde -Seni seviyorum- anlamına gelen el hareketi daha açık ve net olarak yerini almıştı. (Aşağıda)

yellow submarine 1969

yellow submarine

No comments

Leave a reply