George Michael 53 yaşında hayatını kaybetti

7 Posted by - 26 December 2016 - O OLDU BU OLDU

İngiliz müzisyenin temsilcisi tarafından yapılan açıklamaya göre Michael bu sabaha karşı Oxfordshire’daki evinde huzur içinde son nefesini verdi.

Ölüm nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, ailenin Noel dönemini sessizlik ve yas içerisinde geçireceğinin de altı çizildi. Doğrulanayan bir bilgiye göre ise George Michael’ın kalp yetmezliği sonucu hayata veda ettiği tahmin ediliyor. (Güncelleme: Michael’ın menajeri kalp yetmezliği teşhisini doğruladı.)

İlk taziye mesajını Twitter üzerinden yayımlayan yakın dostu ve Wham! ortağı Andrew Ridgeley, “Sevgili dostum YOG (Yours Only George)” diye hitap ettiği 53 yaşındaki sanatçının ölümünün sevenleri, arkadaşları, müzik dünyası, hatta tüm dünya için çok büyük bir kayıp olduğunu ifade etti.

25 Haziran 1963’te Londra’da Kıbrıs Rum kökenli bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Georgios Kyriacos Panayiotou (George Michael), 1981 yılında Andrew Ridgeley ile birlikte Wham!’i kurdu ve beş yıl süren birliktelik boyunca ikili Careless Whisper, Wake Me Up Before You Go-Go ve Everything She Wants gibi 80’li yılların simgesi haline gelen birçok hit parçaya imza attı. 1986’dan sonra yaklaşık 30 yıl süren solo kariyeri boyunca ise 100 milyonun üzerinde albüm satmayı başaran Michael, tam sekiz defa da ABD Hit Singles listesine bir numaradan girmeyi başarmıştı.

No comments

Leave a reply