GERİ DÖNÜYORLAR: TEAM SLEEP (DEFTONES + DEATH GRIPS)

1 Posted by - 25 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Deftones’dan Chino Morino ve Death Grips’ten Zach Hill’in yer aldığı, 2000’lerin ilk yarısında varlık göstermiş olan Team Sleep tekrar bir araya geldiklerini müjdelediler. Grup yeni albümünü biz dostları ile bir arada kaydetmek istiyor.

Bir süpergrup projesi olarak doğan Team Sleep, 2002 yılında yayınladıkları debut albümlerinin ardından 2005 yılında bir albüm daha yayınladılar ve ortadan kayboldular. Grubun, günlerden aklımızda kalan, trip-hop, shoegaze ve post rock’ı harmanlayan kendine has bir sedası vardı. ‘Kısa ömürlü süper projeler’ listelerinde her daim +1’i bulunan ekip, Applehead Recording’de gerçekleştirilecek Woodstock Sessions serisi dahilinde bir kayıt hazırlayacak. Grubun hem canlı olarak çalacağı hem de katılımcıların sorularını yanıtlayacağı iki günlük bir organizasyon düzenlenecek. Orada alınan kayıt plak formatında yayınlanacak ve dileyenler daha önce yayınlanmamış kayıtların yer aldığı cd’yi de edinebilecekler.

Team Sleep, 10 yılı aşkın süren aranın ardından, bir geri dönüş metni de yayınlamış. Hemen aşağıdan tamamını okuyabileceğiniz metinde, ‘iş adamları, yetişkinler, ebeveynler ve evlerinde pinekleyen Cumhuriyetçilere rağmen müzik yapmaya devam ettiklerini söylemişler.

Grubun ucundan koklattığı iki yeni şarkı da hemen metnin altında.

Dear friends,
Please join us as we create our next record in Woodstock, New York. We’ll gather at Applehead studio, near the base of the Catskill mountains to eat, write, play and record. For a long time, business people, logistics, careers, adulthood, families and the House Republicans have thwarted us, but we’ve continued to make music. At the same time, the creative process has become increasingly fragmented and dehumanized. With that in mind, we’re very excited to get together with our friends, hang out, play music and have a unique experience in a beautiful place. We’d like you to be there, too. Your participation will be essential to the independent creation and release of the live performance and our forthcoming studio record; we look forward to seeing you.

Thank you very much,
Chino Moreno, Todd Wilkinson, CrookOne, Zach Hill, Rick Verret, Chuck X

Grubun 2005 yılında yayınladığı debut albümden “Formant”:

No comments

Leave a reply