GIORGIO MORODER YENİ DAFT PUNK ALBÜMÜNÜ ANLATIYOR

0 Posted by - 04 April 2013 - O OLDU BU OLDU

Malum haber etmiştik Daft Punk, yeni albümü “Random Access Memories” için İtalyan disco müzik efsanesi Giorgio Moroder ile birlikte çalışıyor. Moroder, kayıt süreci boyunca olan biteni anlatmış.

Daft Punk albümde birlikte çalıştığı isimlerle gerçekleştirilecek yeni bir video-söyleşi serisine başladı. O serinin ilki için Giorgio Moroder kamera karşısında; önce disko müziğinin temelini oluşturan ritim ve ruhun ne olduğundan bahsediyor sonra ise albüm sürecine giriyor. Giorgio Moroder’in aktardığı üzere ikili (yani Daft Punk) albüm üzerinde çalışırken ince eleyip sık dokuyor. Moroder, normal şartlarda ayrıntılara çok takılan bir tip olmadığını belirtiyor ve şu örneği veriyor; kendisi vocoder ile 5 ila 20 dakikada bir ton yazarken, ikili istedikleri sesi alana kadar bir hafta dahi uğraşıyorlarmış. Morodor’e göre Daft Punk’ı başarılı kılan da bu detaylara dikkat etmeleri ve yaptıkları müziği ince ince işlemeleri. Giorgio Moroder’in albüm için yaptığı en etkileyici tanım ise albümün dans müziğini bir adım öteye taşıyacağına dair öngörüsü.

“Random Access Memories”de yer alan ve bundan sonraki söyleşilerin muhtemel konukları ise Paul Williams, Nile Rodgers, Chilly Gonzalez ve Pharell Williams.

1 Comment

  • Abzurt 04 April 2013 - 21:03 Reply

    4 gozle Daft punk i bekliyoruz.

  • Leave a reply