Glastonbury: 2018’de etkinlik yok, 2019’da festival yeni mekanında

0 Posted by - 20 December 2016 - O OLDU BU OLDU

İlk defa 1970 yılında düzenlenen ve bazen ara vermek zorunda kalsa da bugüne kadar büyüyerek gelen İngiltere’deki Glastonbury Festivali gelecek yıl bavullarını toplamaya hazırlanıyor.

Bu yılın başından beri konuşulan fakat resmi olarak doğrulanmayan söylentiler, festival alanından geçmesi planlanan gaz boru hattının Pilton’daki Worthy Farm’ı güvenli bölge olmaktan çıkacağı ve yönetimin yeni mekan arayışında olduğu bilgisini müzik çevrelerine yaymıştı.

Dün BBC News‘a konuşan Eavis haberi doğruladı ve şu anki mekandan yaklaşık 160 kilometre uzakta Midlands bölgesindeki yeni bir alan için hazırlıklara başladıklarını duyurdu. Festival seyircisi için iyi haber ise bu taşınmanın sadece geçici bir süreyi kapsayacak olması.

michael-eavis

Karar alma sürecini anlatan 81 yaşındaki Eavis durumu, “İlk önce Worthy Farm’ı tamamen kapatmak istiyordum ama sonra bunun Somerset için büyük bir kayıp olacağını düşünerek yeni mekanı geçici olarak kullanmaya karar verdim. Elimizde, her yerde iş yapabilecek harika bir ürün var” diye ifade etti ve Worthy Farm’dan asla vazgeçmeyeceklerinin de bir defa daha altını çizdi.

Michael Eavis’in açıkladığı plana göre 2017 festivali duyurulduğu gibi gerçekleşecek fakat taşınma ve yeni mekanın organizasyonu uzun süreceği için 2018’de etkinlik olmayacak. 2019’da yeni yerinde tekrar işe başlayacak Glastonbury, Pilton’daki eski mekan hazır olunca yeniden evine dönecek. Eavis’in ifadesine göre sistem bundan sonra 5 yıl festival, 1 yıl mola olarak devam edecek.

No comments

Leave a reply