GLASTONBURY ORGANİZATÖRÜ EMILY EAVIS: “KANYE WEST YÜZÜNDEN ÖLÜM TEHDİTLERİ ALDIM”

0 Posted by - 29 May 2015 - O OLDU BU OLDU

Festivalde headliner olarak sahneye çıkacağı Mart ayında açıklanan Kanye West hakkındaki tartışma hala sürüyor.

İngiliz The Times gazetesi ile yaptığı bir söyleşide, Kanye West olayı yüzünden aşırı tepkilere maruz kaldığını belirten, Glastonbury Festivali’nin kurucusu Michael Eavis’in kızı, Emily Eavis yaşanan süreçte ölüm tehditleri de aldığını açıkladı. Tepkilerin dozunun kaçtığını belirten Eavis, “Kanye West şu anda dünyadaki en harika müzikleri yapıyor ve sahne performansı da harika. Onu burada sahneye çıkmaya ikna etmek bizim için gerçek bir başarı” diye konuştu.

Emily Eavis photographed at Worthy FarmBu yıl 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan ve dünyanın en prestijli rock festivalleri arasında sayılan Glastonbury’nin ismi zaman zaman katılımcı isimler aleyhine düzenlenen anti-kampanyalar ile de anılıyor. Bu yıl festivalde Foo Fighters ve The Who ile birlikte headliner olarak açıklanan Kanye West, hem müziği hem de festival seyircisi tarafından antipatik bulunan kişiliği nedeniyle büyük tepki aldı ve change.org‘da adına düzenlenen imza kampanyasına 134 bin civarında insan imza attı.

Daha önce de, 2008 yılında Glastonbury’de sahneye çıkan Jay-Z için benzer tepkiler yükselmiş ve bazı seyirciler biletlerini iade ederek festival yönetimini protesto etmişti. Geçen yıl ise, James Hetfield’ın kutup ayısı avlarken çekilen fotoğrafları nedeniyle Metallica, hayvan severler tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı.

No comments

Leave a reply