Glastonbury veda etmeye mi hazırlanıyor?

1 Posted by - 01 June 2016 - O OLDU BU OLDU

2016 buluşmasına üç hafta kala sahne programını son haliyle duyuran festivalin beyin takımı yeni planlar peşinde.

1971’den beri Somerset’deki Worthy Farm’da gerçekleşen ve her geçen yıl daha da büyüyen Glastonbury’yi yaratan Michael Eavis’in kızı Emily, 2019 için yeni bir festival planladıkların açıkladı. Farklı bir mekanda ama yine aynı ekibin çalışmasıyla vücut bulacak olan yeni etkinliğin ayrıntıları üzerinde henüz konuşadıklarını fakat prensip olarak bu işi takvime aldıklarını söyleyen Emily Eavis, Glastonbury’nin şimdiki mekanından taşınacağı söylentileri hakkında ise bir açıklama yapmadı.

- Emily ve Michael Eavis -

– Emily ve Michael Eavis –

Geçen yıl çıkan ve Michael Eavis’in de doğruladığı bir habere göre, festival alanının tam üzerinden geçecek bir boru hattı inşaatı nedeniyle bölgenin yakın zamanda kapatılacağı konuşulmuştu. Festival yönetiminin bir saat mesafedeki Longleat Safari Park’a taşınacağı bilgisini ne doğrulayan, ne de yalanlayan festival yönetiminin, aynı isimle yeni bir festival için hazırlamaya başlaması, Glastonbury’ye kardeş mi geliyor yoksa efsane festival veda etmeye mi hazırlanıyor sorusunu akıllara getirdi.

Glastonbury’nin geleceği ile ilgili henüz söylentiler ve tahminler dışında doğrulanmış net bir bilgi yok fakat konunu bu yılki gösteriden (22-26 Haziran) sonra netleşmesi bekleniyor.

No comments

Leave a reply