Glastonbury’den kadınlara özel etkinlik

0 Posted by - 04 June 2016 - O OLDU BU OLDU

Yılın en çok beklenen açık hava festivalleri arasında yer alan İngiltere’deki Glastonbury Festivali bu yıl ilk defa yeni bir uygulamaya imza atacak.

Festival sınırları içindeki Shangri La alanında kurulacak olan ve sadece kadınlara hizmet verecek olan “The Sisterhood” adlı bölümde gösteri yapacak, hizmet verecek veya güvenlik olarak bulunacak herkes kadın olacak.

The Sisterhood ile “Kadın” tanımını da genişleten festival yönetimi, -kendini kadın olarak hisseden herkes- diyerek nüfus kağıdındaki cinsiyet bölümünde ne yazarsa yazsın cinsel eğilimi bu yönde olan herkesi özel bölüme kabul edeceğini duyurdu.

Son zamanlarda öne çıkan cinsiyetçi açıklamalarla birlikte, kadınların müzik dünyasında eşit şartlarda var olma çabalarına dikkat çekeceği de açıklanan uygulamanın alanı sadece müzikle sınırlı da değil. Özel alan dahilinde birçok workshop, forum ve -kendin yap- etkinlikleri de olacak.

Glastonbury Festival 2014 - Preparations

1971’den bu yana her yıl büyüyerek yoluna devam eden Glastonbury Festivali bu yıl 22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve yaklaşık 135 bin seyirciyi ağırlayacak.

No comments

Leave a reply