Glastonbury’nin geri dönüş tarihi belli oldu

0 Posted by - 24 October 2017 - O OLDU BU OLDU

1970 yılından bu yana Pilton’da düzenlenen ve her yıl daha da büyüyerek dünyanın en prestijli açık hava festivallerinden biri haline gelen Glastonbury‘nin takvimi netleşti.

Festival alanı ile ilgili iki yıldır sorun yaşayan ve bölgeden geçecek bir doğalgaz boru hattı nedeniyle taşınması gündeme gelen dev festivalin kaderi artık belli. Önce iki yıl ara vereceği söylenen ve daha sonra bu sürenin bir yıla inebileceği konuşulan etkinlik bugün resmi web sitesinden tam tarihleri açıkladı. 2018’i boş geçirecek olan festival 26 Haziran 2019 tarihinde kapılarını yeniden açıyor.

Bir yandan festival alanı ile ilgili teknik işlerle uğraşan Glastonbury ekibi, bir yandan da yeni bir festival için hazırlıklarını hızlandırıyor. Haziran ayında iki konu hakında da bilgi veren Emily Eavis, Variety Bazaar adlı yeni proje için yer baktıklarını ve muhtemelen 2021’de müzikseverlerin yepyeni bir festivalle tanışacaklarını ifade etmişti. Glastonbury’den biraz daha küçük bir festival olarak planlanan Variety Bazaar’da ana tema yine müzik olacak fakat yan etkinlikler için çok daha fazla yer ayrılacak.

No comments

Leave a reply