Glastonbury’nin kardeş festivali Variety Bazaar için tarih belli oldu

0 Posted by - 21 June 2017 - O OLDU BU OLDU

Dev festival bugün resmi olarak start aldı ve gelecek planları hakkında konuşan Emily Eavis’in hem Glastonbury, hem de yeni organizasyon için önemli haberleri var.

ilk defa 1970 yılında düzenlenen ve o günden bu yana klasikleşen adresi Worthy Farm’da müzikseverleri ağırlayan Glastonbury, daha önce de duyurulduğu gibi, bu yıl son defa sahne alacak ve iki yıllık bir zorunlu tatil dönemine merhaba diyecek.

Önceki gün Music Week‘e konuşan festivalin patronu Emily Eavis (aşağıda), bazı küçük değişiklikler ile birlikte netleşe planlarını açıkladı ve Glastonbury’nin 2018 ve 2019’daki aradan sonra 2020’de, yani festivalin 50’inci yaş gününde Worthy Farm’a döneceğini doğruladı.
emily eavis 3
Yeni festival Variety Bazaar için de bilgi veren Eavis, henüz kesinleşmiş bir mekan olmadığını fakat üç ayrı lokasyon üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, Glastonbury ekibinin hazırlayacağı yeni festivalin 2021’de kapılarını açacağını müjdeledi.

Emily Eavis’in ifadesine göre Glastonbury’den biraz daha küçük bir festival olarak planlanan Variety Bazaar’da ana tema yine müzik olacak fakat yan etkinlikler için çok daha fazla yer ayrılacak. Glastonbury’nin geleceği için de ip uçları veren Eavis, bu kadar köklü bir etkinliği sonlandırmak için hiçbir sebep olmadığını söyledi ve nihai amaçlarının yola hem Glastonbury, hem de Variety Bazaar ile devam etmek olduğunun altını çizdi.

Geçen Aralık ayında BBC’ye konuşan festivalin kurucusu Michael Eavis, festival arazisinden bir doğalgaz boru hattı geçeceği için sadece bir yıl festivale ara verileceğini söylemiş ve o tarihte doğrulanmayan bir habere göre festival yönetimi Pilton’a 160 kilometre uzaklıktaki Midlands bölgesinde yeni bir alan üzerinde çalışmalara başlamıştı.

21 Haziran’da kapılarını açan festivalin sahne kadrosunu bir defa daha hatırlayalım:

glastonbury lineup 2017

No comments

Leave a reply