GLENN HUGHES VE BRUCE DICKINSON’LI JON LORD’U ANMA GECESİ DVD OLARAK GELİYOR

0 Posted by - 12 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Geçtiğimiz Nisan ayında, hemen herkesin Deep Purple’dan tanıdığı klavye ustası, müzik adamı ve kompozitör Jon Lord’u anma gecesi düzenlenmişti ve aralarında Iron Maiden’dan Bruce Dickinson, Deep Purple’dan Glenn Hughes, Rick Wakeman, Bernie Marsden, Micky Moody, Neil Murray ve Paul Weller gibi isimlerin olduğu birçok ünlü müzisyen Royal Albert Hall’da unutulmaz bir geceye imza atmıştı.

Anma gecesini düzenleyen The Sunflower Jam derneği ilk kez 2006 yılından, Deep Purple’dan Ian Pace’in eşi Jacky Pace tarafından yardım amaçlı olarak organize edildi. Deep Purple, Robert Plant, Brian May ve Alice Cooper gibi bir araya gelip sahne alması hayal olan bir ekibin özel seanslarda hem keyif, hem de kanserli hastalara destek için çalmaya başlaması bir süre sonra olay oldu. Yardım amaçlı çalışmalar yapan The Sunflower Jam ekibine zaman içinde bir çok ünlü insan dahil oldu hatta çalışmalara Prens Charles bile destek verdi.

2012 yılında ölmeden önce Jon Lord da kısa bir süre The Sunflower Jam için çalışmıştı. Nisan ayında düzenlenen anma gecesinde birçok ünlü isim, muhteşem bir orkestra eşliğinde Jon Lord’u anmak için sahne aldı. Gecenin tamamını içeren “Celebrating Jon Lord – At The Royal Albert Hall” DVD’si 26 Eylül’de satışa sunulacak.

celebratingjonlordcd_638

No comments

Leave a reply