Golden Globe ödüllerine “Bohemian Rhapsody” damgası!

1 Posted by - 07 January 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Türkiye saatiyle dün gece yarısından sonra başlayan ve Beverly Hills California’da gerçekleşen ödül töreni sabah saatlerinde son buldu. Gişede beklediğinden de büyük bir başarı yakalayan Freddie Mercury biyografisi Bohemian Rhapsody töreni iki büyük ödülle kapattı.

Filmde Mercury’yi canlandıran Rami Malek, aralarında Bradley Cooper ve Willem Dafoe gibi isimlerinde olduğu adayları geride bıraktı ve En İyi Erkek Oyuncu (Drama) Ödülünü aldı. Gecenin sonunda açıklanan en önemli kategori En İyi Film (Drama) Ödülü ise Black Panther ve Star is Born gibi yapımları geride bırakan Bohemian Rhapsody’ye gitti.

Hazırlık aşaması 10 yıllık bir sürece yayılan filmi çekmeye her ne kadar Bryan Singer başlasa da, sette yaşanan sorunlar nedeniyle projeden uzaklaştırılmasının ardından yapıma son noktayı Dexter Fletcher koydu. 1991 yılında 45 yaşındayken hayata veda eden Freddie Mercury’nin hayatını ve Queen ile geçirdiği dönemi konu alan filmde başrolü canlandıran Rami Malek’e grup üyeleri rolünde Joseph Mazzello (John Deacon), Ben Hardy (Roger Taylor) ve Gwilym Lee (Brian May) eşlik etmişti.

No comments

Leave a reply