Gorillaz ve David Bowie mi?

0 Posted by - 07 December 2015 - O OLDU BU OLDU

2016’ya girmeye yaklaşık üç hafta kaldı ve önümüzdeki yıl içinde albüm çıkartmayı planlayan ekiplerden bir tanesi de, Damon Albarn ve Jamie Hewlett’ın sanal kahramanları Gorillaz.

Ekim ayında konuyla ilgili bol bol demeç veren Albarn ve Hewlett, 2016’nın bir Gorillaz yılı olacağını söyleyerek beş yıl sonra gelen albümü müjdelemişti.

Albümün ismi ve içeriği hakkında henüz bir bilgi yok fakat dün, ekibin sanal üyelerini yaratan Jamie Hewlett’ın Instagram hesabından paylaşılan bir çizim, işin içine David Bowie’nin de dahil olabileceği ihtimalini güçlendirdi.

hewlett_bowie

Sıkı bir David Bowie hayranı olduğu bilinen ekibin daha önce Plastic Beach albümünde İngiliz müzisyenin 1971 tarihli Hunky Dory görselini kullanması ve Bowie’nin “Bir daha sefere benimle doğrudan bağlanyı kurun” diye babacan bir not yazması göz önünde bulundurulursa, yeni bir ortaklık yeşeriyor olabilir.

İki taraftan da henüz resmi bir açıklama yok. Şu an takvimdeki öncelikli olay Bowie’nin 8 Ocak’ta çıkacak yeni albümü “Blackstar” ve muhtemelen işin rengi de o tarihten sonra beli olacak.

Albarn ve Bowie daha önce de 2003 yılında bir Fransız kanalı için beraber sahnede yer almıştı. İşte o video:

No comments

Leave a reply