Grammy gecesinin izlenme oranları çakıldı

2 Posted by - 31 January 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Geçtiğimiz Pazar gecesi canlı olarak yayınlanan ödül törenini bu yıl çok daha az insan izledi ve sektör yöneticileri bunun nedeni üzerinde tartışıyor.

New York Times‘ın haberine göre, benzer canlı gösterilerde ciddi düşüşler yaşanmasına rağmen son dört yıldır seyircisini korumayı başaran hatta 2017’de bir önceki yıla göre 1 milyon fazla insana ulaşmayı başaran Grammy ödül töreni bu yıl %24 gibi büyük bir düşüş yaşayarak ancak 19,8 milyon insan tarafından izlendi. 2013 – 2017 arasında ise bu rakam ortalama 26-28 milyon civarında seyrediyordu.

Düşüşün ana nedenleri üzerinde fikir üreten sektör yöneticilerine göre bu yıl törende sahne alan isimlerin zayıf olmasının yanı sıra, yeni rakip stream platformlarının çalışma esası ve daha kolay ulaşılan yapımlar genel anlamda klasik yayıncılığın en büyük sorunu. Yine aynı mecradan yapılan başka bir eleştiriye göre de eğlence sektöründeki törenlerin son zamanlarda fazla politize olması ve çok uzun tutulan reklam araları ile üç buçuk saatin üzerine çıkan ödül töreni seyirciyi ekran başından kaçıran en büyük etken oldu.

Ağustos’ta gerçekleşen MTV Video Müzik Ödülleri töreni için de benzer bir düşüş kayda geçmiş, Ocak ayı başında aynı Pazar kuşağında yayınlanan Altın Küre ödül töreni ise yakın bir sonuçla sadece 19 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

No comments

Leave a reply