Guns N’ Roses 31 yıl sonra “Appetite For Destruction”ı anıyor

0 Posted by - 03 May 2018 - O OLDU BU OLDU

Yeniden bir araya gelmek için çeyrek yüzyıl bekleyen ve son iki yıldır konserden konsere koşan Los Angeles ekibi, bir yandan turne için yeni duraklar açıklarken bir yandan da kült albüm Appetite For Destruction’ın 30. yılını kutluyor.

1987 tarihli çalışmayı bir yıllık bir gecikmeyle de olsa da dev bir albüm paketi ile taçlandıran Guns N’ Roses, 49’u daha önce hiç yayımlanmamış olan toplam 73 parçalık set için 29 Haziran tarihini işaret etti.

Albümün orjinal bantları üzerinden yapılan mastering işlemi sonrasında basılan orjinal albümün yanı sıra, dört CD, 12″ 180gr yedi plak, çeşitli konser kayıtları, ilk defa yayımlanan videolar ve Axl Rose’un özel arşivinden ilk defa gün yüzüne çıkan çok özel fotoğraflar da içeren dev paket deri – ahşap karışımı bir muhafaza içerisinde satışa sunulacak.

Guns N’Roses’ı dünya müzik sahnesine çıkartan ve Sweet Child o’ Mine, Paradise City, Mr. Brownstone, Welcome to the Jungle, It’s So Easy, My Michelle gibi 12 parçasının neredeyse tamamı hit olan 1987 tarihli albüm 21 Temmuz 1987 tarihinde ilk defa dinleyici karşısına çıktı. Axl Rose, Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Steven Adler’dan oluşan orjinal (en orjinal) kadronun yaptığı iki albümden biri olan ve 30 milyondan fazla satan Appetite for Destruction, Billy White Jr. tarafından tasarlanan haç ve kuru kafalı kapağıyla da Guns N’ Roses’a bugün kadar taşıyacağı bir imaj hediye etmişti.

İşte çalışmanın orjinal kapak tasarımı ve şarkı listesi:

01. Welcome to the Jungle
02. It’s So Easy
03. Nightrain
04. Out ta Get Me
05. Mr. Brownstone
06. Paradise City
07. My Michelle
08. Think About You
09. Sweet Child o’ Mine
10. You’re Crazy
11. Anything Goes
12. Rocket Queen

No comments

Leave a reply