GUNS N’ ROSES ACABA BU DEFA…

0 Posted by - 29 August 2015 - O OLDU BU OLDU

Son yıllarda geleneksel hale gelen “Guns N’ Roses gelecek yıl birleşiyormuş” söylentileri yeniden alevlendi. Ama bu defa işaretler güçlü…

Consequence Of Sound‘un derlediği bir habere bakılırsa 2016’da iyi şeylerin olacağı şimdiden söylenebilir.

İşarete 1: Uzun süredir aralarının bozuk olduğu bilinen ve Slash ve Axl Rose yıllar sonra geçen hafta ilk defa bir araya geldiler. Olaya tanık olanların ifadesi, ikisinin de birbirlerini özledikleri ve barışın kalıcı olacağı yönünde.

İşaret 2: St. Louis’de bir radyo istasyonuna konuşan, grubun şimdiki gitaristi Richard Fortus “2016 grup için muhteşem bir yıl olacak” dedi. Ekipteki diğer iki gitarist DJ Ashba ve Bumblefoot’un Temmuz ayında gruptan ayrıldıklarını duyurmalarından sonra boşalan kadrolar için umutlanmak mümkün. En azından söylentiler bu yönde.

İşaret 3: Avustralya’daki TripleM adlı radyoya konuşan festival girişimcisi James Young’ın söylediğine göre, Avustralya müzik endüstrisindeki “Çok çok önemli” bir kişi gelecek yıl Soundwave Müzik festivalinde headliner olarak Guns N’ Roses’ın adının geçtiğini ifade etti. Haberi Çarşamba günü duyduğunu söyleyen Young, kadronun Steven Adler, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Slash ve Axl Rose olarak oluşacağını, yani 1987’deki Appetite For Destruction ekibinin sahnede olacağını iddia eti.

İşaret 4: Programına daha önce Axl Rose’u da konuk eden müzik tarihçisi Eddie Trunk, şahsi web sitesinde birleşmenin olacağını, çünkü Slash’in menajeri ile konuştuğunda haberin zamanından önce duyulmaması konusunda çaba sarfettiğini söyledi.

Henüz grup üyeleri tarafından resmen açıklanmış bir birleşme haberi olmasa da, bu yılın başında Slash’in, tekrar bir araya gelmenin mümkün olacağını söylemesinin ardından diğer üyelerin (Steven Adler, Izzy Stradlin, Duff McKagan) sessizliğe gömülmesi birşeylerin planlandığını işaret ediyor olabilir.

Gelişmeleri merakla takip ediyoruz.

No comments

Leave a reply