HAFİF MÜZİK HAFTA SONU LİSTESİ BARKIN ENGİN’DEN

0 Posted by - 05 June 2015 - O OLDU BU OLDU

Hafif Müzik hafta sonu listesini bu kez, Replikas, Pitohui, Reverie Falls on All ve Yerçekimi gitaristi Barkın Engin hazırladı.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Pitohui >>>
>>> 5 Soru 5 Cevap // Yerçekimi >>>

Colleen – “Captain of None”
2003 tarihli debut Everyone Alive Wants Answer’dan bu yana en başarılı Colleen albümü olduğunu düşündüğüm Captain of None’dan aynı isimi taşıyan şarkı, farklı müzikal etkileri barındıran, tekrarlarla gelişen dikkate değer bir çalışma.

Deerhoof – “Black Pitch”
Deerhoof’un geçen sene yayınladığı, nispeten hazmı daha kolay şarkıları barındıran “La Isla Bonita” albümünden bu günlerdeki favorim. Bunda Satomi Matsuzaki’nin alışılmış çizgisinin dışındaki yorumunun etkisi büyük.

Sleater Kinney – “Price Tag”
10 yıllık bir aradan sonra Sleater Kinney, harika bir kayıtla geri döndü. Açılış şarkısı “Price Tag” tüm albümün enerjisini net bir şekilde özetliyor.

Stealing Sheep – “Deadlock”
Tesadüfen keşfettiğim Liverpool’lu ekip, uzun zamandır duymayı özlediğim bir pop müzik estetiğinden yola çıkıyor. 2015 tarihli Not Real albümünün ilk single’ı olan Deadlock’ın videosu da izlemeye değer.

Anna Calvi – “Strange Weather”
Anna Calvi ve David Byrne ortaklığından doğan bu yorum, Keren Ann’ın 2011 tarihli çalışmasını bambaşka bir boyuta taşıyor.

Fotoğraf: Sıla Tanilli

No comments

Leave a reply