HAFİF MÜZİK HAFTA SONU LİSTESİ GÜLŞAH GÜRAY’DAN

0 Posted by - 15 August 2014 - LİSTE, O OLDU BU OLDU

Radyo Eksen genel yayın yönetmeni Gülşah Güray haftasonu dinlemeniz gereken 5 şarkı öneriyor. Neden mi bu şarkılar. Yanıtı Gülşah versin.

Mother Love Bone – This is Shangrila
Özellikle Cuma gecesi dışarı çıkmaya hazırlananlar için sıkı bir başlangıç şarkısıdır This is Shangrila. Mesela evde Singles filmini izledikten sonra, yaz/kış demeden, ayağa geçirilen Dr Martens’lerle edilen dans gibidir bu şarkı. 90’ları geride bıraktığı 10 senede sananlar için, kendini genç hisettiren bir marştır adeta.

Bad Company – Feel Like Makin’ Love
Cumartesi eğer baş ağrısız kalktıysanız, kalan enerjinizle de yakın bir sahil beldesine kaçmaya niyetliyseniz eğer, araba teybinin olmazsa olmazı Bad Company’nin Feel Like Makin’ Love şarkısıdır. Çünkü bu şarkı insanı iyi hisettirir. Bu şarkı bağıra çağıra söylenen bir yol şarkısıdır, arabanın yan koltuğunda oturup, size eşlik edene aşık olma sebebidir.

Alabama Shakes – Hold On
Hedefinize vardınız mı? Bu kiraladığınız küçük bir klübe mi? Yemek hazırlamak gerekiyor mu? O zaman size domates, patatesin yanında Alabama Shakes de lazım. Mutfağında, bu şarkı eşliğinde, dans ederek yemek yapan bir kadından daha seksi ne olabilir ki küçücük barakanın içinde?

Pulp – Do You Remember The First Time?
Yemekten sonra arkadaşlarla dinleyip, tepinilecek, yastık savaşı yapılacak, kıyafetlerle denize atlanacak şarkı Pulp’ın Do You Remember The First Time?’ı. olsun Yediklerinizi de ancak sindirirsiniz.

Best Coast – The Only Place
Pazar akşam trafiğine kalmadan eve dönmek gerek. Yola çıkmadan bir kez daha denize atın kendinizi. Tuzu da kalsın üstünüzde ki arada dudağınızın üstünü yalayıp yalayıp kendinizi iyi hissedersiniz. Arabada çalacak şarkınız da Best Coast’un The Only Place’i olsun ki haftasonu bir koşu Kaliforniya tatili yapıp geldiniz sansınlar.

1 Comment

  • Umut 15 August 2014 - 15:16 Reply

    Keşke kendisine Radyo Eksen’in nasıl bu kadar sıradanlaştığını hatta kötüleştiğini, neden bu kadar korkak
    şekilde sürekli aynı şeyleri çalan bir teenage radyosuna dönüştüğünüde sorsaydınız.

  • Leave a reply