HAFİF MÜZİK HAFTA SONU LİSTESİ MABBAS’TAN

1 Posted by - 22 August 2014 - LİSTE, O OLDU BU OLDU

Pozitif Live’dan Murat Abbas, yani DJ Mabbas, bu haftaki hafta sonu listemizi hazırladı. Kısaca “Winter is Coming” demiş kendisi.

***

Bu cehennem sıcaklarında müzikseverlere kapkaranlık, melankolik, “constant sorrow” tadında bir haftasonu dilerim. Kızmayınız; ben yandım siz de yanın diyorum sadece.

Listemizin ilk sırasında “yalnızlar için elektronik müzik” kategorimizin önemli isimlerinden Christian Löffler’in “Blind” isimli parçası var. Elektronik müziğin melankolik sularında yüzmeyi sevenler sanatçının 2012 tarihli albümünü ve 2014 tarihli EP’sini kaçırmasınlar.

İkinci sırada eskilerden bir “dahi” var. On üç senenin ardından bu Eylül’de yeni albümünü piyasaya çıkaracak Richard D. James aka Aphex Twin’in bunca zaman sonra biz ölümlülere neler sunacağını büyük bir merak ve heyecanla bekliyoruz. Plağın ön siparişini verdik, postacı yolu gözleyeceğiz artık. Klibe buyrun…

“Dağılmaları insanoğlunun geleceği için çok hayırlı olmuş” dediğimiz Slowdive bu sene yeniden bir araya geldi ve maalesef artık hepimiz tehlike altındayız. Geçtiğimiz aylarda Primavera Barcelona’da canlı da seyrettiğimiz grupla bunca senedir tanışmadıysanız klibe tıklamadan bir kez daha düşünmenizi öneririm.

Kendi kendime bir söz vermiş ve Sigur Ros’u canlı olarak ilk defa kendi ülkelerinde, İzlanda’da canlı seyredeceğim demiştim ve bu sözümü de 2012’ün son aylarında gerçekleştirmiştim. Hayatımda daha önce deneyimlediğim hiç bir canlı performansa benzemiyordu. Zaten ruhumu da orada bıraktım, şimdi başka birisiyim artık.

-Bence- dünyanın en iyi live band’lerinden birisi; top 5 live band listemdeler. Her hafta konserleri olsa her hafta giderim. “Dünyanın son günü”ne de en çok bu şarkıları yakışır…İşte “Almighty” Mogwai!

“In the long run, we are all dead” – iyi haftasonları.

No comments

Leave a reply