HAYALDİ GERÇEK OLDU: BLUR YENİ BİR ALBÜM YAYINLIYOR

0 Posted by - 19 February 2015 - O OLDU BU OLDU

Bu kez söylenti değil, Blur yeni stüdyo albümünü Nisan ayında yayınlayacağını resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla duyurdu. Grubun 16 yıl aradan sonra tam kadro kaydettiği ilk albüm olacak olan çalışma “The Magic Whip” adını taşıyacak. Albümden servis edilen ilk şarkı “Go Out” hemen aşağıda.

1988 yılında Londra’da kurulan grup, son olarak 2003 yılında “Think Thank” isimli stüdyo albümünü yayınlamış ancak o albümde gitarist Graham Coxon yer almamıştı. Grubun dört kişilik orijinal kadrosuyla yayınladığı son albüm 1999 tarihli “13” isimli çalışma. 2008 yılında yeniden bir araya gelen ve birkaç konser veren grup hakkında ara ara yeni stüdyo albümü söylentileri çıkmış fakat arkası gelmemişti.

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden Hyde Park’ta British Summer Time isimli festivalde çalacağını duyuran grup, hemen peşinden yeni stüdyo albümüyle ilgili detayları paylaştı. Muhtemelen albümün kapak çalışması olacak bir görselle (aşağıda) birlikte verilen habere göre 24 Nisan’da raflara düşecek olan albüm, 12 şarkıdan oluşuyor.

blur

1. “Lonesome Street”
2. “New World Towers”
3. “Go Out”
4. “Ice Cream Man”
5. “Thought I Was A Spaceman”
6. “I Broadcast”
7. “My Terracotta Heart”
8. “There Are Too Many of Us”
9. “Ghost Ship”
10. “Pyongyang”
11. “Ong Ong”
12. “Mirrorball”

1 Comment

  • BLUR’DAN İKİ YENİ ŞARKI DAHA // “I BROADCAST” VE “ONG ONG” | Hafif Müzik 15 April 2015 - 13:24 Reply

    […] Tank” ile albüm çalışması yapan ekip, 12 yıl aradan sonra geçtiğimiz Ocak ayında yeni albümün müjdesini vermişti. 12 Şarkıdan oluşan “The Magic Whip” 27 Nisan’da çıkıyor ve albümde yer […]

  • Leave a reply