Hologram Amy Winehouse gelecek yıl sahnelerde…

0 Posted by - 12 October 2018 - O OLDU BU OLDU

Ölümünün üzerinden yedi yıl geçen İngiliz müzisyenin hala en çok satanlar listesinde yer alan albümleri, mirasını yöneten ailenin iştahını kabarttı. İkon sanatçı bu defa sanal olarak turneye çıkacak.

Son yıllarda Elvis Presley, Ronnie James Dio, Whitney Houston gibi isimler için planlanan ve miras yöneticileri ile hayranlar arasında tartışmalara da neden olan hologram konser projelerinin son halkası Amy Winehouse olacak gibi gözüküyor. Projenin teknik alt yapısı için Teksas merkezli BASE Hologram ile anlaşma imzalandı.

27 Yaşını sürerken trajik bir şekilde hayata veda eden sanatçının babası Mitch Winehouse’un Reuters üzerinden yaptığı açıklamaya göre gerçek bir orkestranın sahnede eşlik edeceği hologram Amy Winehouse konserleri için orijinal bant kayıtları kullanılacak. Gelirinin tamamı Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacağı açıklanan turne 2019’da seyirci karşısında olacak.

2015’te Asif Kapadia tarafından filme alınan Oscar ödüllü belgesel yapım AMY’de Winehouse’un yükselişi, düşüşü ve bu sırada özel hayatında yaşadıkları konu alınmış, özellikle baba Mitch Winehouse’un para kazanma hırsıyla İngiliz sanatçıyı genç yaşta ölüme sürükleyen önemli faktörlerden biri olduğu ifade edilmişti.

No comments

Leave a reply