Iggy Pop yine Fransızca söyleyecek

0 Posted by - 24 April 2012 - O OLDU BU OLDU

Iggy Pop çoğu Fransızca şarkılardan oluşan bir cover albümü yayınlamaya hazırlanıyor. Albümde Edith Piaf parçası da var Beatles da.

2009 yılında yayınladığı İngilizce-Fransızca şarkılardan oluşan albümü “Préliminaires” de Fransız şanson geleneğine göz kırpan, alışık olduğumuz enerjisine nazaran naif bir tını yakalamış olan Iggy, bu kez Fransızca parçaların bolca yeraldığı bir cover albüm çıkarıyor. Iggy Pop albümle ilgili kendi web sitesinden yaptığı açıklamada, Fransız kültürünün, Anglo-Amerikan kültürün müzik üzerinde gerçekleştirdiği yıkıma karşı en inatçı direnişi gösterdiğine inandığını belirtmiş ve popüler müzik kültürünün ritme dayalı duygusuz formlarından yakınmış.

Edith Piaf, Frank Sinatra, The Beatles ve Serge Gainsbourg’un parçalarının yer alacağı “Apres” isimli albümün çıkış tarihi 9 Mayıs. Parça listesi ise aynen şöyle:

1. Et Si Tu N’Existais Pas (Joe Dassin cover)
2. La Javanaise (Serge Gainsbourg cover)
3. Everybody’s Talkin’ (Harry Nilsson cover)
4. I’m Going Away Smiling (Yoko Ono cover)
5. La Vie En Rose (Edith Piaf cover)
6. Les Passantes (Georges Brassens cover)
7. Syracuse (Henri Salvador cover)
8. What Is This Thing Called Love? (Cole Porter cover)
9. Michelle (The Beatles cover)
10. Only the Lonely (Frank Sinatra cover)

Bİr önceki albüm “Préliminaires” den.

1 Comment

  • basak figarogazoz 24 April 2012 - 12:05 Reply

    Zaten Fransa’da da pek seviliyor, sinemalardaki Galeries Lafayette reklamlarinda oynuyor, aksanli aksan Fransizca konusuyor. Bir ara metrolarda her yerde posterleri vardi ayni reklam icin.

  • Leave a reply