IKEA ve Sonos ortaklığı ilk akıllı hoparlörü bu yaz satışa sunuyor

1 Posted by - 19 January 2019 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Bir zamanlar cep telefonları akıllı telefonlara evrilirken gözlemlenen alışveriş patlaması bu defa akıllı hoparlörler (Smart Speaker) piyasasında yaşanmaya başladı. Pazardan pay kapmaya çalışan son isim ise mobilya devi IKEA.

İnsanların müziğe artık stream ederek ulaşması, bu ulaşıma aracılık yapan cihazlar için de milyarlarca dolarlık bir pazar oluşmasına neden oldu. İki yıldır süren AR-GE aşamasını son safhaya taşımayı başaran IKEA ve Sonos, Ağustos 2019’da ilk cihazların satışa çıkacağını yapılan bir açıklamayla doğruladı fakat son ürünün neye benzediği hakkında fazla bilgi vermekten kaçındı. Bir mobilyaya mı yoksa elektronik bir cihaza mı benzediği henüz bilinmeyen yeni ürün için bir de tanıtım videosu paylaşan ortaklık, eşyalarla dolu statik bir evi müziğin sihri sayesinde içinde yaşanan bir yuvaya çevirmekten bahsediyor. Tanıtım videosu aşağıda.

Amazon ve Apple gibi şirketlerin önce kendi akıllı hoparlörlerini tasarlaması ve ardından çoklu platform kullanımına açık diğer cihazların da satışa çıkmasıyla 2024 pazar hedefini sadece ABD için 30 milyar dolar olarak açıklayan sektör, bu yaz IKEA ve SONOS ortaklığı ile tanışacak. Symfonisk serisi olarak adlandırılan ürün grubundaki ses kumandalı ürünlerin 150 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulması planlanıyor.

No comments

Leave a reply