İngiliz sanatçılardan Chemical Brothers’a İsrail uyarısı

0 Posted by - 02 November 2016 - O OLDU BU OLDU

İngiliz elektronik müzik ikilisinin Tel Aviv’de vereceği konser uzun yıllardır tartışılan bir konuyu yeniden gündeme taşıdı.

İsrail’in kültürel anlamda boykot edilmesi için ciddi mesai harcayan isimlerin başında gelen Pink Floyd kurucusu Roger Waters’ın da aralarında bulunduğu bir grup İngiliz sanatçı, 12 Kasım’da İsrail’de sahneye çıkacak olan Chemical Brothers’a açık bir mektup yazarak Filistin’de işlenen insanlık suçlarına ortak olmamaları konusunda uyardı.

UN Palestinian Status

“Eğer oraya giderseniz konseriniz İsrail tarafından propaganda aracı olarak kullanılacak ve kimse Filistinlilere yapılan eziyeti umursamayacak” diye vurgu yapılan mektupta, İsrail’in bu tür kültürel etkinliklerle dünya kamuoyuna sanki normal bir ülkeymiş gibi tanıtılmasının önüne geçilmesi gerektiğinin de altı çiziliyor.

Mektubu desteklemek için açılan imza kampanyasına da şu ana kadar 7 binden fazla insan imza attı fakat henüz Chemical Brothers adına konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte, grubun web sitesi ve sosyal medya hesaplarında Tel Aviv konseri ile ilgili bir takvime rastlanmadı.

No comments

Leave a reply