İstanbul’da bİsİklet “keyfİ”

0 Posted by - 26 June 2014 - O OLDU BU OLDU

Bir: Bisikletime binmiş Kalamış’taki bisiklet yolunda gidiyorum. Adeta yok hükmündeyim. Yolun ortasında duran, muhabbet eden, park ettiği arabasının kapılarını bisiklet yoluna doğru önüne arkasına bakmadan cart diye açan, yan yana kolkola yürüyerek yolu tamamen kapatan, bebek arabalarıyla bisiklet yolunu bebek arabası yoluna çevirenler arasından yara almadan ve kazara kimseyi yaralamadan geçtikten sonra ne olduğunu anlamadan üzerime direksiyon kıran arabaya tosluyorum. Neyse ki frenleri zamanında sıktığım için sadece dokunup yere düşüyorum. Araba hiç fren sıkmıyor. Hiç bakmıyor, geçip saptığı yere giriyor gidiyor. Yerde bakakalıyorum.

İki: Boğaz köprüsünden topluca bisikletle geçilmesi için izin alınmış. Pazar sabahı bu geçiş yapılıyor. “Yolu tıkıyorsunuz ulan” diye asabiyet yapan adam arabasını bisikletlilerin üzerine sürüyor, iki kişi yaralı. Allah korumuş.

Üç: Bisiklet yolu yazısı ve bisiklet resmi olan yolda yürüyen kadın bisikletin çırın çırın yapan ziline “öfff” diye tepki gösteriyor. Ben yanından sıyırtma şeklinde geçerken “cık cık cık” sesleri azalarak duyuluyor.

İstanbul’da bisiklet keyfi böyle…

No comments

Leave a reply