İtiraf ediyorum…

0 Posted by - 20 May 2012 - O OLDU BU OLDU

* Geçenlerde xx’in yeni şarkısını dinledikten ve grubun son fotolarına baktıktan sonra şu fikrim giderek netleşti: Solist Romy Madley Croft yeni Tracey Thorn’dur ve 90’lar için “Missing” neyse 2010’lar için de “Shelter” odur…

* Piyasaya çıkar çıkmaz tükenen Morrissey biletleri için İKSV’ciler bir şeyler düşünse iyi olur diye düşünüyorum. 35 dakikada biten biletlerden alamayanlar isyanda, her gün mesajlar yağıyor, bilginize.
* ‘Şarkılar ve demek istedikleri’ konulu bir bölüm başlatmak istiyorum. Çünkü çoğu insanın severek dinlediği şarkıların hikayelerini bilmediğini düşünüyorum.
* Limonlu Fıçı Efes yazın içkisi olabilir. Eskiden beri sıcak havalarda biraya limon sıkan biri olarak hedefi 12’den vurduğunu söyleyebilirim Efes’çilerin. En azından benim açımdan.

4 Comments

 • idil 21 May 2012 - 00:51 Reply

  şarkıcılar ve demek istedikleri bölümü çok iyi olurdu

 • Mahallenin Delisi 21 May 2012 - 01:51 Reply

  Şarkılar ve bahsettikleri kısmı cidden iyi fikir. Hikayeler…
  Kimseyi hikayesiz bırakmamak lazım. Zira, bugün pek komik lakin trajik bir biçimde SonDört’ün Bu Hikaye Bitti şarkısını mırıldanırken yaşanan olayı bahsetmeliyim. Şaka zannettim, oyun zannettim, hikaye zannettim de şahıslardan birisi oturduğu sandalyeden düşüverdi.

  Duyusal olarak algılamak mı dersiniz, başkalarının oyun oynama çabası mı dersiniz, tamamen tesadüf mü dersiniz veya şarkıları sadece duyumsamak değil görmek de mi dersiniz bilemiyorum. Zannedersem, hikayeler ve soundtrack tadında şarkıcıların bahsetmek istedikleri kısmı epey eğlenceli olur.

  Hoş, pek çoğunuz zaten artık yazılarınızı yazarken soundtrack tadında yazıyorsunuz ya. Gerçi daha evvel de bu biçimde yazıyorsunuz zannediyordum.

 • utku 21 May 2012 - 09:59 Reply

  şarkıcılar ve demek istedikleri bölümü çok başarılı bi girişim olurdu, hatta okuyucuların da ( moderatör kontrollü ) yollamalarına izin de verebilirsin belki daha hızlı büyür.

 • Mahallenin Delisi 22 May 2012 - 14:07 Reply

  İcraatın içinden merhaba,

  Hikayeler ve getirdikleri …

  Ah uleyn, haliç köprüsünün demirleri kopmuşmuş. Kopmuş muymuş? Ada’ya mı gitsek ki?
  İtiraf etmeliyim ki epey komikti. Her ne kadar morrissey ile That joke isn’t funny anymore dediysek de. Sahi, 100 TL versek de konsere gitsek iyi olmaz mıydı ?

  Bu da hikaye miydi ki ?

 • Leave a reply