İtiraf ediyorum…

1 Posted by - 14 June 2012 - O OLDU BU OLDU


Yazın gelmesinden memnunum ama yazla birlikte gelen ‘bıyıklı, şortlu espadrilli adam’ enflasyonundan dolayı endişeliyim. Geçenlerde Asmalımescit’te bir partiye gittim tektipliğe şaştım kaldım. Benden başka neredeyse bütün adamlar bıyıklı, şortlu ve espadrilliydi. Moda yazarlarına ve tasarımcılara sesleniyorum, “hipster” adamlara farklı bir üniforma geliştirmenin zamanı geldi de geçiyor.

Bir zamanlar ‘paralel telefon kültürü’ diye bir şey olduğunu unutmuştum, geçenlerde bir sohbette hatırladım. “Paralelde biri mi var?” “Abi paralele geç şimdi açıyorum telefonu vs…” Bkz. Paralel çektirmenin lüks
olduğu günler.

İşe yarayan bir web sitesi daha önereyim diye ne zamandır kıvranıyordum sonunda buldum. Gongolive.com adresine girdiniz mi bilmiyorum ama bir kafayı sokup bakın. Bütün kültür sanat etkinliklerini organize edip işinizi kolaylaştırıyorlar kendileri.

Bir itiraf daha: İsmet Berkan’ın kişisel blogu http://ismetberkan.blogspot.com yazılarını sollayabilir yakında…

Madonna konserinde alkol yoktu yazınca, “hayır vardı biz gayet güzel içtik bütün gece” diyenleri hayret ve muhabbetle andım. Eğer dışarıdan içki sokmadıysanız içmeden sarhoş olmak deyimini gerçeğe dönüştürdünüz. Statta satılan biralar alkolsüz Efes’ti çünkü.

Acayip bir şey buldum, dinledikçe daha çok dinlemek istiyorum. Ama kimseye söylemeyi, yazmayı, paylaşmayı falan düşünmüyorum. Bunu kendime sakladım.

“Yazın İstanbul’daki vapurlara binerek rüzgarda durmak ve serinlemek” şeklinde tanımlanacak eylemi tarif edecek uluslararası bir fiil önerim var: Vapuring.

“Profesyonel yardım” lafını çok seviyorum. Nereye çekersen oraya…

No comments

Leave a reply