İtiraf ediyorum…

0 Posted by - 24 December 2012 - O OLDU BU OLDU


* Tanju Okan’ın “Parkta Yatıyorum” isimli şarkısını, denk geldikçe muhabbetle dinleyen biri olarak Esentepe’de bir adet Tanju Okan Parkı olmasını “şaka herhalde” diye karşıladım. Sanki “Tanju Okan işte bu parkta yatıyordu” gibi bir kafa. İnsanın “Ne ev sahibi , ne pul ne senet / Ne suyun derdi ne de elektrik / Ben artık parkta yatıyorum ” diye mırıldanarak ara sıra oturası geliyor o parkta.

* Copacabana plajında da ‘sabah herkesten önce denize giren adam’ ve ‘akşam herkesten sonra denize giren kadın’ var. Aynen buradaki gibi.

* Q dergisinin son sayısındaki “Henüz icat edilmeyen beş Apple ürünü” başlıklı yazıya ve buradaki Apple arabası tarifine bayıldım: “AppleCar, sadece Apple iRoads üzerinde gidebiliyor. Aksi takdirde lastikleri ve süspansiyonu hemen hapı yutuyor. Altı saate kalmadan şarjı bitiyor, bozulursa çöpe atıp yenisini almak gerekiyor ve ön camı kolaylıkla kırılabiliyor.”

* Behzat Ç.’den ufak ufak kopmaya başladım. İzlediğim tek diziydi, güzel bir formatı, insanı kendine çeken bir mütevazılığı vardı. Şimdi orta yaşlı bir adamın kendi hayatıyla ilgili kabuslarına döndü kilitlendi. Açın şu kilidi Emrah Serbes ve çalışma arkadaşları…

No comments

Leave a reply