İTİRAF EDİYORUM…

0 Posted by - 25 February 2013 - O OLDU BU OLDU

* Geçen hafta gittiğim Aztek isimli güzide gece kulübünde saat üçten sonra sucuk, yaprak sarma ve mantı eşliğinde Tanju Okan dinlenerek viski içilmesi beni ziyadesiyle sarstı. Sanki yeteri kadar bekleseniz barın köşesinde elinde rakıyla bir adet yalnız Kadir İnanır belirecekmiş gibi bir yer. 80’ler dizisini unutun, asıl 80’ler burada.

* Bir daha asla duymak istemediğimiz aşk şarkıları listesi mi yapsak diye düşünüyorum Rolling Stone’un aynı isimli listesini gördüğümden beri. Lady in Red ve Jewel’ın “You Were Meant To Be”sine katılıyorum. Sahi bir Jewel vardı n’oldu ona?

* Masamın üzerinde dinlenmeyi bekleyen 33 yerli albüm var.

* Geçenlerde bir okurumun sorduğu sorunun yanıtını hâlâ düşünüyorum: “Müzikte olgunlaşmak, akustik albüm yapmak mı demek?”

* “Demokrasi iki kurtla, bir koyunun oy birliğiyle
akşam yemeğinde ne yiyeceklerine karar vermesidir” cümlesi üzerinde düşünülmesi gereken bir cümle. Michael Moore’un hastası değilim ama ufuk açmıyor desek yalan.

* Hadise zayıflayınca başka biri gibi oldu. Ama anlaşılan Türk analarının besleme ve ağza tıkma alışkanlığı peşini bıramayacak. Çirkinleşti diye el birliğiyle yedirecekler kıza. Bir de şu Beyonce’yi taklit huyundan vazgeçse Hadise ve çevresindekiler şahane olacak.

* Mobese kameraları kaldırılsın diyen Ak Parti milletvekiline katılıyorum. Her dakika izlenmek sinir bozucu. Üstelik ana haber bültenlerinde Mobese görüntülerinin gösterilmesini de pornografik buluyorum. “Araba kadına nasıl çarptı, kadın nasıl havaya uçtu. Bakın bir de şu açıdan izleyelim…” Normal mi bu?

* Black Sabbath’in Ozzy Osbourne ile 35 yıldan bu yana hazırladığı ilk albüm “13”ü merakla bekliyorum. Battler ve Iommi, “Rick Rubin (prodüktör) bize her şeyi yeniden öğretiyor” demiş. “Eyvah” mı desem, “vay” mı, bilemedim.

No comments

Leave a reply