Izzy Stradlin ve Matt Sorum stüdyoda

25 Posted by - 02 July 2016 - O OLDU BU OLDU

Guns N’Roses 23 yıl sonra gelen birleşenin tadını çıkartırken, “ben hiç bulaşmayayım” deyip en baştan projenin dışında kalamayı tercih eden grubun iki numaralı gitaristi Izzy Stradlin, ekibin bir süre bateristliğini yapan Matt Sorum ile birlikte başka bir iş için stüdyoya girdi.

Sosyal medyaya alerjisi olduğunu daha önce de defalarca ifade eden 54 yaşındaki Stradlin, Sorum ile beraber kaydettiği “F.P. Money” adlı single’ın haberini önceki akşam Twitter’dan duyurdu ve birkaç saat sonra da başka bir mesajla şarkının 30 saniyelik parçasını paylaşıma sunarak merakları biraz olsun giderdi. Şarkı Temmuz ayı içerisinde single formatında piyasada olacak.

Bu yılın başında kesinleşen ve resmi olarak duyuralan Guns n’Roses birleşmesi ile ilgili bir açıklama yayınlamak zorunda kalan Izzy Stradlin, haberlerde -orjinal kadro- vurgusu yapıldığını fakat kendisinin kesinlikle bu işin içinde olmadağını vurgulamıştı.

1985 yılında Axl Rose, Slash, Duff McKagan ve Steven Adler ile birlikte Guns N’ Roses’ın kurucuları arasında yer alan Izzy Stradlin, grubun en çok tanınan albümleri Appetite for Destruction (1987), G N’ R Lies (1988), Use Your Illusion I (1991) ve Use Your Illusion II’de (1991) yer almış ve aynı yıl grubun Ağustos ayındaki Wembley konserinden sonra kişisel nedenlerden dolayı ayrıldığını ilan etmişti.

No comments

Leave a reply