Izzy Stradlin’den Axl Rose’a yalanlama

2 Posted by - 08 September 2016 - O OLDU BU OLDU

Bu yılın belki de en önemli müzik olaylarından biri olarak lanse edilen Guns N’ Roses birleşmesi her geçen gün yakaladığı sihri kaybediyor.

Geçen yıl biterken, grubun 23 yıl sonra aynı kadroyla sahne alacağı açıklanmış fakat verilen listede Stradlin’in adı hiç geçmezken, Steven Adler da son dakikada ekipten çıkartılmıştı. Vegas ve Coachella ile başlayan konserler büyün yıl sürdü ve geçen hafta Axl Rose ile Duff McKagan ilk defa bir TV’de röportaj verdiler ve niye tam kadro sahnede olamadıklarını anlattılar.

Adler’la özel birkaç gösteride bir araya geldiklerini fakat Stradlin’in gelip onlara katılmak yerine başka işlerle uğraşmayı tercih ettiğini söyleyen Axl Rose’a en büyük tepki, tecrübeli gitaristin kendisinden geldi.

Bu sabaha karşı Twitter hesabı üzerinden bir mesaj atan Izzy Stradlin, anlatılanların yalan olduğunu ve asıl meselenin eşit paylaşım yapılmamasından dolayı çıktığını söyledi.

Ocak ayında resmi olarak duyurulan Guns n’Roses birleşmesi haberlerinden rahatsız olan ve yılın hemen başında bir açıklama yayınlamak zorunda kalan Izzy Stradlin, haberlerde -orjinal kadro- vurgusu yapıldığını fakat kendisinin kesinlikle bu işin içinde olmadağını ifade etmişti.

izzy-stradlin-1

1985 yılında Axl Rose, Slash, Duff McKagan ve Steven Adler ile birlikte Guns N’ Roses’ın kurucuları arasında yer alan Izzy Stradlin, grubun en çok tanınan albümleri Appetite for Destruction (1987), G N’ R Lies (1988), Use Your Illusion I (1991) ve Use Your Illusion II’de (1991) yer almış ve aynı yıl grubun Ağustos ayındaki Wembley konserinden sonra kişisel nedenlerden dolayı ayrıldığını ilan etmişti.

No comments

Leave a reply